• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 421
   کد: 109632
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۷/۱۸

   سومین نشست تخصصی نهاد مطالعات و برنامه ریزی شهر مشهد با عنوان شهر دوستدار کودک و اسناد توسعه شهری در تالار شهدا شهر مشهد برگزار گردید.

   سومین نشست تخصصی نهاد مطالعات و برنامه ریزی شهر مشهد با عنوان شهر دوستدار کودک و اسناد توسعه شهری در تالار شهدا شهر مشهد با حضور مسئولان و مدیران شهری مرتبط و اساتید و نخبگان دانشگاهی برگزار گردید.
   سومین نشست تخصصی نهاد مطالعات و برنامه ریزی شهر مشهد با عنوان شهر دوستدار کودک و اسناد توسعه شهری در تالار شهدا شهر مشهد برگزار گردید.

   سومین نشست تخصصی نهاد و مطالعات و توسعه و عمران شهر مشهد باعنوان شهر دوستدار کودک و اسناد توسعه شهری در تالار شهدا شهرداری مشهد برگزار گردید.

   در این نشست که با حضور مدیران و متخصصان شهری و ارگان های مرتبط شهری در راستای دستیابی به شاخص های شهر دوستدار کودک و اسناد توسعه شهری برگزار گردیده بود دکتر سید علی حسین پور ؛ مدیر نهاد مطالعات وبرنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد با تاکید بر ایجاد حداقل یک منطقه در شهر مشهد که با شاخص های شهر دوستدار کودک تهیه و تنظیم گردیده بود افزود شاخص های احصا شده از مقالات کتب و تحقیقات متخصصین که در این زمینه فعالیت داشته اند باعث تاثیر زیادی بر روی طرح های توسعه شهری می گردد.

   در این میان دکتر نوید سعیدی رضوانی به ارائه تحقیقات خود در رابطه با موضوع نشست پرداخته و نمونه ها و تجارب خارجی و داخلی شهر دوستدار کودک را ارائه داده و خواستار ایجاد پارک دوستدار کودک در شهر مشهد شدند که با موافقت و حمایت معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد جناب دکتر حسین نژاد و تایید جناب دکتر امامی مدیر عامل سازمان حمل و نقل و  ترافیک مواجه گردید.

   با توجه به اهمیت ایمنی برای کودکان که به عنوان یک از شاخص های شهر دوستدار کودک مطرح گردید جناب سرهنگ امامی معاون انتظامی پلیس راهور مشهد در رابطه با ایجاد ایمنی در خیابان ها و مدارس و پروژه های انجام شده در این سطح اشاره کردند.

   در پایان هر یک از نمایندگان فرمانداری شهرستان مشهد ، دفتر فنی استانداری ، پلیس راهور، اداره کل راه و شهرسازی مشهد،اداره کل آموزش و پروش خراسان رضوی، اداره کل بهزیستی خراسان رضوی، نظام مهندسی،  معاونت خدمات و محیط زیست شهری، مرکز طراحی و مطالعات پروژه های شهری،  و باقی دستگاه های مرتبط به اظهار نظرات و پرسش های خود در رابطه با شهر دوستدار کودک پرداختند.

   در انتها دکتر سید علی حسین پور ضمن تشکر از حضور تمامی دستگاه های ذیربط در این نشست  تاکید کردند که با توجه به اهمیت موضوع شهر دوستدار کودک در جوامع در حال توسعه از جمله ایران و همچنین شهر مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و دومین کلانشهر کشور افزود باید شاخص های شهر دوستدار کودک به عنوان یکی از مقولات اصلی در برنامه ریزی و طراحی شهری
    اسناد توسعه شهری مورد توجه قرار بگیرد.

   تعداد بازدید: 421
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • دسترسی سریع
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  وزارت راه وشهرسازی
  سیستم یکپارچه شهرسازی
  اداره کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 854,185
  تعداد بازدید امروز : 384
  تعداد بازدید دیروز : 1,166
  آخرین به روزرسانی : 1397/04/24 07:30
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  مشهد –خیابان احمد آباد-ابتدای بولوار ملاصدرا-پلاک 8-نهاد مطالعات وبرنامه ریزی توسعه وعمران شهر مشهد

  تلفن :31291202
  فاکس :31291212
  رایانامه :nahad@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد