• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 256
   کد: 122309
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۵

   جلسات هماهنگی تحقق پذیری طرح جامع با حضور نمایندگان، ادارات و سازمان ها خدمات رسان و مرتبط شهری مشهد برگزار گردید.

   جلسه هماهنگی تحقق پذیری طرح جامع مورخ 8/12/95 در محل سالن جلسات نهاد مطالعات با حضور نمایندگان دستگاههای خدمات رسان و توسعه گران رسمی شهر تشکیل گردید.
   جلسات هماهنگی تحقق پذیری طرح جامع با حضور نمایندگان، ادارات و سازمان ها خدمات رسان و مرتبط شهری مشهد برگزار گردید.

   جلسات هماهنگی تحقق پذیری طرح جامع با حضور نمایندگان، ادارات و سازمان ها خدمات رسان و مرتبط شهری مشهد برگزار گردید.

   جلسه هماهنگی تحقق پذیری طرح جامع مورخ 8/12/95 در محل سالن جلسات نهاد مطالعات با حضور نمایندگان دستگاههای خدمات رسان و توسعه گران رسمی شهر تشکیل گردید. در ابتدای جلسه دکتر سید علی حسین پور، مدیر نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد در خصوص فرآیند ابلاغ طرح جامع و تحویل دهی طرح تفصیلی و معرفی ساختار نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد که یک دستگاه میان بخشی بین وزارت راه و شهرسازی و شهرداری مشهد است به ارائه توضیحاتی پرداخت. وی افزود طرح جامع سند ملاک عمل  و طرح تفصیلی به عنوان بالاترین سند اجرائی در میان اسناد فرادست شهری است. علت حضور هر یک از مدعوین جلسه در راستای تحقق پذیری طرح جامع بیان گردید.

   در ادامه جلسه دکتر عاطفه حسنی، کارشناس مسئول طرح جامع به ارائه گزارش در سه قسمت، معرفی و تبیین طرح جامع سوم شهر مشهد، معرفی جایگاه نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر در تحقق طرح جامع شهر، معرفی یک نمونه اقدام تجربه شهرداری مشهد پرداخت در این میان راهبردهای برنامه ای طرح جامع تبیین اهداف و چشم انداز ونیز ساختار مفهومی آن در قالب تشریح حوزه های هفت گانه برنامه ریزی در دستور کار قرار گرفت . تشریح نقش و عملکرد حوزه های مختلف و معرفی ظرفیتها و وظایف حوزه ها و نیز ارائه سطوح و سرانه ی پیش بینی شده برای هر یک از در کاربریها از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.

   معرفی سازوکار نظام تحقق پذیری طرح جامع توسعه شهری در تعامل با سیستم برنامه و بودجه در شهرداری مشهد به عنوان نمونه به اجرا در آمده که ماحصل آن تطابق 89 درصدی بودجه پیشنهادی سال 1396شهرداری با اولویتها و برنامه های طرح جامع بوده است به عنوان نمونه اقدام مطرح شد و در ادامه جلسه که با حضور نمایندگان ادارات و سازمان های اوقاف، دانشگاه علوم پزشکی، شرکت گاز خراسان رضوی، مدیریت طرح های توسعه شهری، شرکت آب و فاضلاب شهر مشهد و نمایندگان دیگر سازمان های مرتبط شهری  با پرسش و پاسخ پیرامون نحوه تعامل طرح و نیز تبیین وظایف برنامه ای دستگاههای حاضر در جلسه ، نهاد مطالعات و برنامه ریزی متعهد گردید با برگزاری سلسله جلسات هماهنگی با نمایندگان معرفی شده این دستگاهها انتظارات ، خواستها و وظایف متقابل مدیریت شهری و اسناد توسعه ای را تبیین نماید.

    

    

    

   تعداد بازدید: 256
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • دسترسی سریع
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  وزارت راه وشهرسازی
  سیستم یکپارچه شهرسازی
  اداره کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 854,201
  تعداد بازدید امروز : 400
  تعداد بازدید دیروز : 1,166
  آخرین به روزرسانی : 1397/04/24 07:30
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  مشهد –خیابان احمد آباد-ابتدای بولوار ملاصدرا-پلاک 8-نهاد مطالعات وبرنامه ریزی توسعه وعمران شهر مشهد

  تلفن :31291202
  فاکس :31291212
  رایانامه :nahad@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد