• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 207
   کد: 122313
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۵

   کارگروه های تخصصی تحویل گیری طرح تفصیلی در قالب 37 جلسه برگزار گردید.

   کارگروه های تخصصی تحویل گیری طرح تفصیلی در قالب 37 جلسه برگزار گردید.
   کارگروه های تخصصی تحویل گیری طرح تفصیلی در قالب 37 جلسه برگزار گردید.

   کارگروه های تخصصی تحویل گیری طرح تفصیلی در قالب 37 جلسه برگزار گردید.

   دکتر سید علی حسین پور،مدیر نهاد مطالعات و توسعه و عمران شهر مشهد گفت: در راستای تاکید شورای محترم اسلامی شهر و شهردار محترم مشهد، به منظور تحویل گیری دقیق و فنی اسناد طرح تفصیلی حوزه های برنامه ریزی فرآیند بررسی و تحویل گیری اسناد و گزارشات طرح تفصیلی با هدف افزایش تحقق پذیری طرح در موضوعات چارچوب طراحی شهری، شبکه معابر، ضوابط و مقررات و برنامه اقدامات پیشنهادی و در قالب 3 سطح شامل  بررسی کارشناسی، جلسات میانی و جلسات تصمیم گیری تعریف گردید.

   مهندس حیدر حبیبی رئیس اداره اسناد توسعه شهری افزود:جلسات بررسی کارشناسی که شامل بررسی اولیه توسط کارشناسان طرح تفصیلی نهاد و نیز بررسی طرح توسط مناطق و سازمان های ذیربط( نظیر؛ سازمان ترافیک و حمل و نقل شهرداری) می گردد، پس از دریافت ویرایش نخست گزارشات و نقشه های طرح تفصیلی پیشنهادی در محل نهاد مطالعات و با حضور کارشناسان مسئول طرح و کارشناسان سازمانهای فوق انجام پذیرفته است.

   در ادامه دکتر سید علی حسین پور افزود: فرآیند تحویل گیری جلساتی تحت عنوان " جسات میانی" و با هدف جلب مشارکت و بهره گیری از تخصص و توانایی کارشناسان متخصص در حیطه اجرا و اساتید دانشگاهی و خبرگان عرصه شهرسازی تعریف شده است. این جلسات در قالب "جلسات شورای توسعه مناطق ( به دبیری مناطق شهرداری و در محل شهرداری منطقه)، جلسات اتاق فکر  و کارگروه های تخصصی نهاد ( به دبیری نهاد مطالعات و برنامه ریزی و در محل نهاد)" با حضور متخصصان علمی و اجرایی مطرح در سطح شهر و کشور در حال برگزاری می باشد.

   جلسات کارگروه های تخصصی نهاد با توجه به بررسی کیفی و محتوایی طرح تفصیلی پیشنهادی مشاورین طرح تفصیلی توسط خبرگان و متخصصین اجرایی و اساتید دانشگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، این جلسات به تفکیک هر یک از موضوعات فوق الذکر و با دعوت از افراد متخصص مرتبط با هر موضوع در محل نهاد مطالعات در حال برگزاری می باشد و نتایج و مصوبات جلسات برگزار شده جهت انجام اصلاحات لازم و تکمیل گزارش ها و طرح پیشنهادی به مشاورین حوزه ها ابلاغ گردیده است.

   با توجه به اهمیت موضوع شبکه معابر در بررسی طرح تفصیلی جلسات کارگروه تخصصی به تفکیک مناطق و با دعوت از کارشناسان اجرایی، روسای نواحی، مسئول املاک و مسئول نقشه برداری هر منطقه و نمایندگان شورای اسلامی شهر مشهد برگزار گردید که در این جلسات جزئیات طرح پیشنهادی مشاورین تا سطح شبکه های محلی مورد بررسی قرار گرفته است.

   در جلسات کارگروه تخصصی چارچوب طراحی شهری با توجه به نیاز به تجربه و دانش فنی در رشته طراحی شهری علاوه بر کارشناسان اجرایی و نمایندگان شورای اسلامی شهر مشهد از اساتید دانشگاهی نیز دعوت بعمل آمده است. در این جلسات عناصر اصلی ساختار طرح پیشنهادی، هماهنگی با اصول و معیارهای طراحی شهری، توجه به موقعیت و شرایط خاص هر حوزه برنامه ریزی و توجه به محلات به عنوان محور اصلی طراحی مورد بررسی و تاکید قرار گرفت.

   برگزاری جلسات کارگروه تخصصی مربوط به سایر موضوعات اعم از؛ کاربری اراضی پیشنهادی، ضوابط و مقررات و برنامه اقدامات نیز در دستور کار نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد قرار دارد

    

   تعداد بازدید: 207
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • دسترسی سریع
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  وزارت راه وشهرسازی
  سیستم یکپارچه شهرسازی
  اداره کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 854,208
  تعداد بازدید امروز : 407
  تعداد بازدید دیروز : 1,166
  آخرین به روزرسانی : 1397/04/24 07:30
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  مشهد –خیابان احمد آباد-ابتدای بولوار ملاصدرا-پلاک 8-نهاد مطالعات وبرنامه ریزی توسعه وعمران شهر مشهد

  تلفن :31291202
  فاکس :31291212
  رایانامه :nahad@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد