• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 233
   کد: 122352
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۵

   طرح راهبردی محدوده بلافصل شهر مشهد( طرح حریم شهر مشهد) در سال 1396 در نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد به اتمام می رسد.

   تهیه طرح راهبردی محدوده بلافصل شهر مشهد به کارفرمایی شهرداری مشهد و نظارت نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد از ابتدای سال 1395 در دستور کار مهندسان مشاور شهرسازی و معماری اوت قرار گرفت.
   طرح راهبردی محدوده بلافصل شهر مشهد( طرح حریم شهر مشهد) در سال 1396 در نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد به اتمام می رسد.

   دکتر سید علی حسین پور، مدیر نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد گفت:  مهندسان مشاور اوت با بهره گیری از توان فنی و دانش تخصصی خود در جهت پیشبرد هرچه بهتر طرح و با توجه به حضور دستگاه های متعدد تصمیم گیری و تاثیر گذار در امر مدیریت حریم شهر مشهد از ابتدای کار خود جلسات هماهنگی متعددی را با سازمانها و ادارات موثر در توسعه و عمران حریم شهر برگزار نموده است که نتیجه آن آشنایی دستگاهها و سازمانها با طرح حریم و همسویی نظرات در بحث مطالعات و تدوین اهداف بوده است.

   همچنین وی افزود: با توجه به وظیفه نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر در امر هدایت طرح، جلسات متعددی در محل نهاد مطالعات و با حضور مشاور تهیه کننده طرح، مدیریت ارتفاعات جنوب و نهاد مطالعات برگزار گردید که نهایتا منجر به ایجاد هماهنگی های لازم در جهت پیشبرد طرح و در راستای اهداف کلان شهرداری و سایر سازمانهای موثر در توسعه و عمران حریم شهر گردید.

   در ادامه مدیر نهاد مطالعات وبرنامه ریزی تویعه و عمران شهر مشهد گفت: با عنایت به تدوین فصول اول تا سوم طرح توسط مشاور طرح جلسه هماهنگی با دعوت از تمامی سازمانها از جمله استانداری خراسان رضوی، اداره کل راه و شهرسازی ، محیط زیست، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و ... در محل نهاد مطالعات با دستور کار بررسی شرح خدمات طرح راهبردی محدوده بلافصل شهر مشهد گردید. در این جلسه که با حضور نهاد مطالعات، مدیریت ارتفاعات جنوب، مدیریت طرح های توسعه شهری، مرکز طراحی مطالعات پروژه های شهری، مدیریت کمیسیونهای ماده صد، شورای اسلامی شهر مشهد، محیط زیست، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، مدیریت بافت فرسوده و ساماندهی سکونتگاههای حاشیه شهر و معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد برگزار گردید شرح خدمات طرح به منظور انطباق با نیازها و خواسته های سازمانها به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت و در پایان مقرر گردید شرح خدمات تهیه طرح به منظور اعلام نظر و تطابق با اهداف و ماموریت های سازمانها و ادارات در حریم در اختیار دستگاهها قرا گیرد.

   شرح خدمات طرح راهبردی محدوده بلافصل شهر مشهد پیش از این برای اداره کل راه و شهرسازی استان ارسال گردیده بود که نظرات آن سازمان محترم بصورت مکتوب و منوط به تایید کارگروه امور زیربنایی استان برای کارفرمای طرح ارسال شد که این شرح خدمات نیز در اختیار مشاور طرح قرار گرفت. در ادامه تاکید شد تمامی دستگاه های حاضر موظف به اعلام نظر در رابطه با طرح راهبردی حریم هستند.

    

    

   تعداد بازدید: 233
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • دسترسی سریع
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  وزارت راه وشهرسازی
  سیستم یکپارچه شهرسازی
  اداره کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 854,205
  تعداد بازدید امروز : 404
  تعداد بازدید دیروز : 1,166
  آخرین به روزرسانی : 1397/04/24 07:30
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  مشهد –خیابان احمد آباد-ابتدای بولوار ملاصدرا-پلاک 8-نهاد مطالعات وبرنامه ریزی توسعه وعمران شهر مشهد

  تلفن :31291202
  فاکس :31291212
  رایانامه :nahad@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد