• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 267
   کد: 122356
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۵

   پیوست بلند مرتبه سازی طرح جامع شهر مشهد در نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد بررسی گردید.

   ضوابط بلند مرتبه سازی شهر مشهد به دستور شورای اسلامی شهر مشهد توسط مشاورین طرح تفصیلی حوزه های برنامه ریزی تهیه گردید.
   پیوست بلند مرتبه سازی طرح جامع شهر مشهد در نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد بررسی گردید.

    به گفته سید علی حسین پور رئیس نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد : پیرو بند 4 شورای عالی در خصوص طرح جامع شهر مشهد ضوابط بلند مرتبه سازی شهر مشهد به دستور شورای اسلامی شهر مشهد توسط مشاورین طرح تفصیلی حوزه های برنامه ریزی تهیه گردید. این طرح که بر اساس پیشنهادات طرح جامع توسعه و عمران شهر مشهد و نیز پیشنهادات طرح تفصیلی تدوین گردیده بود در جلسات متعدد با حضور نمایندگان شورای اسلامی شهر مشهد، نهاد مطالعات و شهرداری مشهد در محل نهاد مطالعات مورد نقد و بررسی قرار گرفت و پس از آن موضوع در شورای اسلامی شهر در کمیسیون فنی، عمران و طرح ریزی و به صورت مشترک با کمیسیون فرهنگی  مورد بررسی قرار گرفت.

   حسین پور افزود: طرح مذکور در تاریخ 16/6/95 در صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد مورد بررسی قرارگرفت و نهایتا با اعمال تغییراتی در طرح به تصویب رسید که به منظور بررسی در کمیسیون ماده پنج و تصویب در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به معاونت هماهنگی امور عمرانی و استانداری خراسان رضوی ارسال گردید. همزمان با بررسی طرح بلند مرتبه سازی در شورای اسلامی شهر مشهد موضوع در کمیته فنی کمیسیون ماده پنج مطرح و بررسی طرح به صورت حوزه به حوزه در دستور کار این کمیته قرار گرفت و پیشنهادات جهت تصویب به کمیسیون ماده پنج ارجاع گردید. با توجه به تصویب طرح بلندمرتبه ازسوی شورای اسلامی شهر مشهد از یک سو و انجام اصلاحات توسط کمیته فنی و ارسال برای کمیسیون ماده پنج از سویی دیگر نهایتا طرح بلند مرتبه سازی در جلسه کمیسیون ماده پنج مورخ 17/9/95 مطرح شد و مقرر گردید با توجه به اختلاف نظر بین شورای اسلامی شهر مشهد و کمیته فنی کمیسیون ماده پنج در خصوص طرح بلند مرتبه سازی، موضوع توسط نهاد مطالعات و با حضور اداره کل راه و شهرسازی ، شهرداری مشهد و شورای اسلامی شهر مشهد مورد بررسی قرار گیرد.

   همچنین در ادامه دکتر حسین پور اضافه کرد: با انجام هماهنگی های لازم جلسه ای در تاریخ  16/10/95 با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان، شهردار مشهد، معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد، معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان، نائب رییس شورای اسلامی شهر، رییس کمیسیون فنی و عمران شورای اسلامی شهر، دفتر فنی استانداری رییس نهاد مطالعات و مدیر طرح های توسعه شهری شهرداری مشهد در محل نهاد مطالعات برگزار گردید. در این جلسه موضوعات مرتبط با طرح بلند مرتبه سازی از جمله: تعاریف و مفاهیم بلند مرتبه، قوانین و مصوبات موجود، اصول و مبانی طرح، سطح مداخله و پیشنهادات طرح و ماموریت شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان مقرر گردید ضوابط بلند مرتبه سازی برای شهر مشهد مقدس به شورای عالی شهرسازی و معماری ارائه گردد.

    

   تعداد بازدید: 267
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • دسترسی سریع
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  وزارت راه وشهرسازی
  سیستم یکپارچه شهرسازی
  اداره کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 854,203
  تعداد بازدید امروز : 402
  تعداد بازدید دیروز : 1,166
  آخرین به روزرسانی : 1397/04/24 07:30
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  مشهد –خیابان احمد آباد-ابتدای بولوار ملاصدرا-پلاک 8-نهاد مطالعات وبرنامه ریزی توسعه وعمران شهر مشهد

  تلفن :31291202
  فاکس :31291212
  رایانامه :nahad@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد