• بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 163
   کد: 122390
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۱۲/۲۵

   بودجه پیشنهادی سال 1396 شهرداری مشهد با هدف تحقق برنامه های مصوب طرح جامع توسعه و عمران شهر برای اولین بار در کل کشورتنظیم گردید.

   در راستای تحقق پذیری اسناد توسعه شهری ،89 درصد از بودجه عمرانی شهرداری مشهد بر مبنای اولویت های طرح جامع شهر برنامه ریزی شد.
   بودجه پیشنهادی سال 1396 شهرداری مشهد با هدف تحقق برنامه های مصوب طرح جامع توسعه و عمران شهر برای اولین بار در کل کشورتنظیم گردید.

   بدنبال ابلاغ طرح جامع توسعه و عمران توجه به مقوله چگونگی تنظیم برنامه ها و اقدامات در راستای اجرایی شدن این طرح در شهرداری مشهد مورد توجه قرار گرفت.به گفته ی دکتر سید علی حسین پور رییس نهاد مطالعات و برنامه ریزی شهر مشهد بر این اساس با  ابلاغیه دستورالعمل تحقق پذیری اسناد توسعه شهری شهرداری مشهد به شماره 95/21/33111 مورخ 95/02/26 توسط شهردار محترم و همچنین تاکیدات شورای محترم اسلامی شهر در کمیسیون های تخصصی مرتبط مبنی بر لزوم هماهنگی های لازم جهت تحقق اسناد توسعه شهری در قالب هدایت بودجه شهرداری مشهد، نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد با همکاری معاونت محترم برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد مسئولیت تنظیم سازوکار و پیگیری اقدامات لازم را عهده دار شدند.وی عنوان داشت در6 ماهه باقیمانده از سال 95 به عنوان اولین  سال اجرای این برنامه به جهت تبیین نقش و اهمیت و نیز حوزه های اثر گذاری طرح جامع توسعه و عمران بر محتوا و اولویتهای اقدامات در شهرداری جلسات متعدد با معاونت ها، سازمانها، مناطق با همکاری مشاورین طرح های تفصیلی حوزه های برنامه ریزی شهر مشهد برگزار گردید و در پی آن محتوای طرح جامع سوم ابلاغی به عنوان بستر طرح  محورهای اصلی و موضوعات حایز اهمیت در توسعه شهر ،  اولیتها و نیز موقعیتهای نیازمند توجه و تعریف پروژه مد نظر قرار گرفت . به منظور برقراری ارتباط صحیح بین سطح  پروژه های اجرایی با  برنامه ها و طرح های جامع طرحهای تفصیلی در راستای تدقیق موقعیتها و ارائه چارچوبهای متناسب برای تعریف پروژه بکار گرفته شد. که این تبادل در نهایت منتج به ارائه چارچوب اقدامات و عناوین پیشنهادی در سطح پروژه متناسب با سطوح خدمت در حوزه های اجرایی شهرداری مشهد گردیده است. وی افزود با بهره گیری از توان کارشناسی مجموعه دو حوزه معاونت شهرسازی و معماری و برنامه ریزی و توسعه و با تشریک مساعی موثر حوزه های تخصصی همکار پس از صرف  700 نفر-ساعت کار کارشناسی تخصصی در مدت 6 ماه، بالغ بر 89 درصد از بودجه عمرانی  و همچنین 77درصد از پروژه های پیشنهادی سال 96 شهردای مشهد برآمده از اسناد توسعه شهری ( طرح جامع توسعه و عمران شهر مشهد و طرح تفصیلی)می باشد.

    

   تعداد بازدید: 163
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • دسترسی سریع
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  وزارت راه وشهرسازی
  سیستم یکپارچه شهرسازی
  اداره کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 854,212
  تعداد بازدید امروز : 411
  تعداد بازدید دیروز : 1,166
  آخرین به روزرسانی : 1397/04/24 07:30
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  مشهد –خیابان احمد آباد-ابتدای بولوار ملاصدرا-پلاک 8-نهاد مطالعات وبرنامه ریزی توسعه وعمران شهر مشهد

  تلفن :31291202
  فاکس :31291212
  رایانامه :nahad@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط مدیریت نهاد مطالعات و برنامه ریزی توسعه و عمران شهر مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد